Jak uszczęśliwić psa - Cesar Milan

Dlaczego mój pies uwielbia rwać papier?

zaklinacz psówZostawiasz psa samego w domu, a po powrocie zastajesz trzy rolki papieru toaletowego w strzępach. A może kiedys Ty lub twoje dzieci musiały użyc tej kiepskiej wymówki o psie, który zjadł im prace domową? Brzmi znajomo? Porozmawiajmy o tym, dlaczego niektóry psy bez wzajemności kochają celulozę w każdej postaci i po prostu lubią niszczyć papier.

Niektóre psie rasy są bardziej inwazyjnymi niszczarkami papieru niż inne: na przykład boksery, niektóre terriery, golden retrivery i maltańczyki. Z rozrywaniem papieru wiąże się nie tylko bałagan, ale tez niebezpieczeństwo zadławienia się przez psa połkniętym strzępem papieru. Połknięcie większej ilości papieru może spowodowac nawet zatkanie jelit, dlatego tak wazne jest by zapobiegac takim sytuacjom.

Wiele psów po prostu lubi rozrywać (szarpać zębami) różne rzeczy, a rozdrabnianie papieru wydaje się im świetną, długo trwająca zabawą, która daje ujście nagromadzonej energii. Niektóre psy utożsamiają akt szarpania czegoś zębami z polowaniem – można zatem powiedzieć, że kierują nimi pierwotne instynkty. Inne z kolei gryzą papier kiedy się nudzą, stresują lub są zaniepokojone..

Najlepszym sposobem na psa, który rozsmakował się w niszczeniu papierowych obiektów, jest usunięcie z zasięgu jego wzroku takich przedmiotów i zapewnienie mu jakiegoś zamiennika. Idealna będzie zabawka wykonana z gumy lub taka, z której pies musi wydobyć jedzenie. Zapewnisz mu w ten sposób zajęcie na długi czas, a jego zwierzęcy instynkt łowcy również zostanie zaspokojony.

Jedna odpowiedź do “Dlaczego mój pies uwielbia rwać papier?”
  1. greenfish 26 września 2014

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *