Jak uszczęśliwić psa - Cesar Milan

Czy pies może pomóc w znalezieniu idealnego partnera?

imagesMasz problem ze znalezieniem drugiej połówki? Serwisy randkowe się nie sprawdzają, randki w ciemno okazują się niewypałem, zamiast przygodnych, krótkotrwałych znajomości marzy ci się „coś poważniejszego”? Zanim, czując zniechęcenie, postanowisz zostać wiecznym singlem, pamiętaj, że masz swego psa. Dzięki pomocy czworonożnego przyjaciela może ci się udać znaleźć idealną partię.

Skoro psy potrafią wywęszyć komórki rakowe u ludzi, wykrywać bomby i lokalizować zaginionych, mogą również być w stanie znaleźć idealne dopasowanie. Cesar Millan uważa, że instynkty stanowią najważniejszy element psiego świata, dlatego też instynkt psa jest bardziej wrażliwy niż ludzki i może on wyczuć energię człowieka.

W przeprowadzonym w Centrum Psychologii Psów w Santa Clara w Kalifornii eksperymencie, urządzenia monitorujące pracę serca podłączono do ludzi i psów. Monitory pokazywały reakcje fizjologiczne w momencie przedstawiania ich sobie po raz pierwszy – czworonogi reagowały znacznie szybciej niż ludzie. Często ich reakcje – zarówno dobre, jak i złe – pojawiały się już w odległości kilkudziesięciu metrów. Inaczej było w przypadku osób towarzyszących psom. Cesar wyjaśnia: fakt, że ludziom poznanie się i określenie dopasowania zajmuje więcej czasu wynika z tego, że na ogół nie postępujemy instynktownie, ale opieramy się na inteligencji i emocjach. Psy natomiast polegają głównie na instynkcie.

Oczywiście, nie możemy przymocować urządzeń monitorujących pracę serca do potencjalnego partnera – poznajcie więc kilka dowodów na to, że pies może okazać się najlepszym ze swatów.

1. Spacer z psem jest o wiele lepszy niż samotne wędrówki po parku

Zabierając psa w miejsca publiczne zwiększamy szanse na spotkanie kogoś, kto jest również miłośnikiem czworonogów. Zwierzę może podziałać jak magnes. Wystarczy spojrzeć na reakcje, jakie wywołuje u przechodniów ktoś, kto spaceruje z uroczym szczeniakiem

Walking-Dog2. Parki bardziej sprzyjają nawiązaniu nowej znajomości niż bary

Miejsca, w których spotykają się właściciele psów nadają się idealnie do poznania kogoś nowego – wiesz, że przebywasz w otoczeniu osób, z którymi masz przynajmniej jeden punkt wspólny. Jeśli twój pies znajdzie wśród spacerujących zwierząt towarzysza zabaw – masz szanse na nawiązanie znajomości. Jeśli jednak psy się nie polubią – najprawdopodobniej w tym przypadku stracisz czas.

3. Miej świadomość tego, co mówi o tobie twój pies

Należy pamiętać, że rasa twojego psa może wysyłać subtelne sygnały osobom przeciwnej płci. Uważa się, że kobiety najbardziej przyciągają psy rasy golden retriever, labrador retriever, chihuahua, pudle czy beagle. Uwagę mężczyzn natomiast przyciągają owczarki niemieckie, golden retrievery, husky czy buldogi francuskie.

Mimo że nie uważa siebie za eksperta od swatania ludzi, Cesar Millan sugeruje również adopcję psa ze schroniska. Adopcja ratuje czworonogowi życie, pokazuje, że umiemy współczuć i pomagać potrzebującym. Poza tym, ludzie, którzy kochają zwierzęta wierzą, że mogą zaufać innemu miłośnikowi zwierząt. Czy to nie prawda?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *