Jak uszczęśliwić psa - Cesar Milan

Formuła spełnienia

Pies będzie zdrowy i zrównoważony, gdy człowiek będzie spełniony. Okazuje się, że wchodzenie w rolę przywódcy stada wpływa bardzo dobrze nie tylko na psy, ale także samych przywódców.

pies pomaga w odchudzaniuFormuła spełnienia Cesara Millana opiera się głównie na ćwiczeniach i dyscyplinie. Szczególnie tyczy się to osób z zaburzeniami odżywiania i łaknienia. Codzienne ćwiczenia są dla takich osób najważniejsze.

Kiedy nie chce ci się nawet wstać z kanapy, twój pies będzie cię trącał, szarpał i skomlał, dopóki nie dostanie swojej co­dziennej porcji ćwiczeń. Zamiast denerwować się jego zachowaniem, możesz je potraktować jako czynnik motywujący.

Formuła spełnienia prowadzi do… spełnienia oczywiście. Chodzi o to, by wywołać zmianę w swoim życiu, zmienić swoje zachowanie, a następnie sprawdzić, skąd się ono wzięło.

Najbardziej pomocny jest w takich chwilach pies. Bo mimo że często najlepszym sposo­bem, aby komuś pomóc, w wielu sytuacjach jest zastosowanie brutal­nej szczerości, to w takim przypadkach niezwykle ważne jest zapewnienie czułego wsparcia.

 Pies jest najczystszą formą energii, z którą mo­żemy nawiązać kontakt – bezwarunkową miłością. Nie ma znaczenia czy straciłeś pracę albo czy uważasz, że jesteś brzydki lub że ludzie cię nie pokochają – wiesz, że pies będzie cię kochał.

Ludzie muszą pracować nad sobą, by poczuć się przywódcami swojego życia. Tylko wtedy będą w stanie zostać prawdziwymi przywódcami stada.

ŹRÓDŁO: JAK USZCZĘŚLIWIĆ PSA, Cesar Millan

Jak uszczesliwic psa

 

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *