Jak uszczęśliwić psa - Cesar Milan

Pojawienie się psa w domu

szczeniakGdy zastanawiasz się jeszcze, czy posiadanie psa to dobry pomysł, powinieneś zadać sobie kilka podstawowych pytań, które z pewnością ułatwią ci decyzję.

Czy chcesz odczuwać bezwarunkową sympatię?

Niewzruszona wierność to coś, czego chcesz doświadczyć?

Czy chcesz mieć przy sobie istotę, która zawsze jest tylko dla ciebie, która ci ufa a w tych gorszych chwilach pomoże zapomnieć o kłopotach?

Jeśli odpowiedź na powyższe pytania brzmi – tak- to spraw sobie psa! Ale pamiętaj, że pies w domu to ogromna odpowiedzialność i nie może zależeć od spontanicznego pragnienia o posiadaniu czworonoga. Singiel powinien zajrzeć w głąb siebie, jeśli natomiast posiadasz rodzinę, to najlepszym rozwiązaniem będzie wspólna narada. Dobrym sposobem jest rozważenie wszystkich za i przeciw. Oto kilka ważnych kwestii, nad którymi powinieneś się zastanowić:

Spacery, karmienie, wychowanie, pielęgnacja, zabawa – kto będzie w stanie zająć się podstawowymi obowiązkami związanymi z pojawieniem się psa. Kto będzie miał na to wystarczająco dużo czasu? Prawidłowe wychowanie czworonoga wymaga sporo czasu i wysiłku.

Nieobecność – co zrobić z psem podczas dłuższej nieobecności, na przykład urlopu?

Choroba – jeśli pies poważnie zachoruje, kto będzie w stanie się nim zaopiekować i poświęcić wystarczającą ilość uwagi?

Finanse – pies wiąże się z kosztami. Czy jesteś gotowy ponieść kolejne wydatki finansowe?

Miejsce – czy twoje mieszkanie jest odpowiedniej wielkości by pomieścić psa danej rasy?

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, warto też porozmawiać z kimś, kto już od wielu lat jest właścicielem psa. Taka osoba podzieli się swoim doświadczeniem, problemami i radością związanymi z posiadaniem czworonoga. Pamiętaj, że pies to zwierzę stadne. Jeśli przyjmiesz go pod swój dach, staniesz się dla niego przywódcą stada i punktem centralnym w jego życiu.pies w domu
Jeśli po rozważeniu tych wszelkich wątpliwości, nadal pragniesz psa nie tylko z całego serca, to nic nie stoi na przeszkodzie byś stworzył zdrową i szczęśliwą więź z czworonogiem. Pies to mądre, uczciwe i wierne zwierzę, które wniesie mnóstwo radości do twojego życia.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *