Jak uszczęśliwić psa - Cesar Milan

Weterynarz

Tak jak człowiek szuka odpowiedniego lekarza, tak i swojemu pupilowi powinieneś zapewnić najlepszą opiekę medyczną. Najlepiej aby klinika weterynaryjna była w pobliżu twojego miejsca zamieszkania, abyś w nagłych wypadkach mógł w kilkanaście minut dostarczyć pupila do lekarza. Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi, na co zwrócić uwagę przy wyborze weterynarza:

Doświadczenie – każda psia rasa ma specyficzne uwarunkowania genetyczne lub fizyczne do pewnych wad. Dlatego warto wybrać weterynarza, który ma już doświadczenie w leczeniu psów danej rasy.

WeterynarzWyposażenie kliniki – zwróć uwagę, czy dana lecznica posiada odpowiedni sprzęt, który zapewni twojemu pupilowi prawidłową diagnostykę.

Podejście – lekarz powinien być w pełni zaangażowany w to, co robi. Ponieważ pies nie ma możliwości wyrażenia słowami, co konkretnie go boli to weterynarz powinien za sprawą swojej intuicji i doświadczenia podjąć odpowiednie kroki i skierować na wszystkie, potrzebne badania.

Współpraca – ważnym elementem jest współpraca między weterynarzem a właścicielem psa. Ponieważ to ty znasz swojego pupila najlepiej, z pewnością będziesz ważnym źródłem informacji o jego stanie zdrowia i nieprawidłowościach, które zaobserwowałeś. Dlatego znajdź lekarza, z którym będziesz potrafił się dogadać i któremu zaufasz.

Jako właściciel psa, za którego zdrowie i życie jesteś odpowiedzialny, masz prawo wymagać jak najlepszej opieki zdrowotnej dla twojego czworonożnego przyjaciela. Nie pozwól, by lekarzem twojego pupila został ktoś z przypadku. Pamiętaj też, że gdy nie będziesz zadowolony z oferowanych usług, zawsze możesz (a nawet powinieneś!) zmienić lecznicę. Należy jednak mieć świadomość, iż nie powinno się robić tego zbyt często. To naraża psa na dodatkowy, niepotrzebny stres. Długotrwała współpraca z jednym weterynarzem zapewni maksimum skuteczności w podejmowanym leczeniu twojego pupila.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *