Jak uszczęśliwić psa - Cesar Milan

Rozpoznanie zarobaczenia

Często słyszy się o odrobaczeniu psa. Ale jak właściwie rozpoznać, czy twój pupil musi zostać poddany takiemu działaniu? Warto wiedzieć, po czym rozpoznać iż twój czworonożny przyjaciel ma robaki, by móc skutecznie mu pomóc. Dodatkowo, jeśli posiadasz w domu więcej, niż jednego psa to szybkość twojego działania zadecyduje o tym, czy pozostali mieszkańcy zostaną zainfekowani. Poniżej znajdziesz listę objawów, które zazwyczaj towarzyszą psu, kiedy zaatakują go pasożyty.

Rozpoznanie zarobaczenia* Występuje niedokrwistość.

* Pies zjada bardzo dużo ale nie widać aby się rozwijał.

* Mało elastyczna skóra.

*Wzdęty brzuch.

* Częste wymioty.

* Biegunka, którą trudno zatrzymać. Najczęściej jest długotrwała.

* Pies „saneczkuje” pupą o podłogę. Robi to w skutek świądu wywołanego wydalaniem   członów tasiemca. Wokół odbytu da się zauważyć przyklejone twory przypominające ziarenka ryżu.

Teraz już wiesz, czego dokładnie doszukiwać się w zachowaniu/ wyglądzie psa. Dzięki tym wskazówkom masz możliwość szybszego rozpoznania zarobaczenia pupila a co za tym idzie, będziesz w stanie podjąć odpowiednie działanie. Możesz też zastosować profilaktykę, która z pewnością pomoże uniknąć tej nieprzyjemnej sytuacji, jaką są pasożyty.

Wystarczy, by nie karmić psa gotowaną wieprzowiną lub baraniną. W żadnym wypadku nie należy podawać pupilowi również surowego mięsa. Warto też zwrócić uwagę na pchły. To one pośrednio są żywicielem tasiemca, dlatego należy chronić czworonoga także przed nimi. Jeśli nie zostaną one zwalczone, trud włożony w odrobaczenie psa pójdzie na marne i w niedługim czasie ponownie będziesz zmuszony poddać pupila odrobaczeniu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *