Jak uszczęśliwić psa - Cesar Milan

Pieskie życie

Każdy właściciel psa, chociaż raz w swoim życiu, zastanawiał się z pewnością, jak to jest być psem. Poniżej znajdziesz kilka cech charakterystycznych dla tego gatunku zwierząt, dzięki czemu lepiej zrozumiesz swojego czworonożnego przyjaciela i poznasz świat oczami psa.

Nos – to za jego sprawą psy poznają świat. Zanim pies cokolwiek zobaczy, poliże czy usłyszy, najpierw to wyczuje.  Dlatego nigdy nie krzycz na swojego psa, jeśli od kilku minut wącha jedno miejsce. W ten sposób twój pupil poznaje świat! Wykaż się cierpliwością i pozwól mu na to.

Pieskie życieMowa ciała – czy wiesz, że to zazwyczaj za jej sprawą psy komunikują się między sobą? Zwierzak również tobie przekazuje swoje emocje za pomocą mowy ciała. Kiedy jest wesoły, merda ogonem, kiedy się boi, kuli go. Pamiętaj, że to działa w dwie strony! Nigdy nie uda ci się oszukać swojego pupila, co do tego, jak obecnie się czujes
z. Pamiętaj, że wyczuwa on twoje emocje jak i również doskonale odczytuje ruchy, które dostarczają mu informacji o twoim aktualnym nastroju.

Stado – pies jest zwierzęciem stadnym. Potrzebuje silnego i zdecydowanego przywódcy, który jasno określi mu zasady. W innym wypadku nie okiełznasz swojego pupila i sprawisz, że stanie się on nieprzewidywalny, a co za tym idzie, groźny dla ciebie i twoich najbliższych!

Jak widzisz, zrozumienie psa wcale nie jest takie trudne. Biorąc pod swoją opiekę te urocze zwierzęta należy pamiętać również, że to duży obowiązek. Pieskie życie to nie tylko jedzenie podane na tacy i godziny wylegiwania się na wygodnym legowisku. To życie pełne przygód i nieoczekiwanych sytuacji, z którymi codziennie mierzyć musi się twój pupil. Teraz, znając tych kilka ważnych wskazówek, wasze współistnienie będzie przyjemniejsze.             Pozwól mu robić rzeczy, które leżą w psiej naturze a wasza przyjaźń stanie się jeszcze mocniejsza.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *