Jak uszczęśliwić psa - Cesar Milan

O CO BIEGA Z BIEGUNKĄ? CZYLI COŚ TU ŚMIERDZI…

Choć nie wątpię, że nie raz zmagaliście się z dokuczliwą biegunką czworonoga, piszę ten artykuł, aby przybliżyć Wam parę użytecznych faktów na ten niezręczny temat.

Co to jest biegunka

To choroba, której główną cechą jest wyższa częstotliwość wypróżniania lub konsystencja płynna odchodów. Wydalany stolec może mieć różne kolory, ale najgorzej jest kiedy zawiera krew, ślub lub ropę. Dodatkowymi symptomami mogą być wysoka gorączka i wymioty.

Biegunka biegunce nierówna

Wyróżniamy dwie klasyczne biegunki: ostrą i przewlekłą. Ostra zazwyczaj kończy się szybciej (trwa maksymalnie 14 dni) i występuje nagle. Jeśli trwa ponad dwa tygodnie jest to drugi rodzaj, który może być wyznacznikiem poważniejszej choroby. Wówczas potrzebne może być specjalistyczne leczenie.

Dlaczego nas pies potrzebuje iść na dwór kilkanaście razy dziennie?

Przyczyny biegunki to m.in.

– wirusy

– reakcja na szczepienia

– stresowe sytuacje

– ciało obce w przewodzie pokarmowym

– przyjmowanie nietolerowanych przez psa leków

– alergia pokarmowa

– nietolerancja niektórych składników karmy

– zepsute pożywienie

Dlaczego  biegunka jest niebezpieczna?

Oczywistym jest fakt, że biegunka nie wróży niczego dobrego. Jednak nie chodzi tu wyłącznie o niedogodność i uporczywą potrzebę wypróżniania się. Najgorsza jest utrata elektrolitów i wody. To może skończyć się tragicznie.

Sposoby leczenia

Można zaserwować psu… nic, czyli głodówkę dobową. Jeśli to nie pomoże należy przygotować kleik z siemienia lnianego, a kolejne potrawy podawać od najbardziej lekkostrawnych po stopniowo „cięższe”. Nie można podawać psu zmagającemu się z biegunką mleka!

TO NIEPRZYJEMNIE NIE TYLKO DLA CIEBIE! PIESEK TEŻ CIERPI, WIĘC PRÓBUJ MU POMÓC JAK TYLKO MOŻESZ

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *