Jak uszczęśliwić psa - Cesar Milan

JAK UCHRONIĆ PSA PRZED PCHŁAMI WIOSNĄ?

Nie gramy w pchełki, choć one są skore do zabawy!

Specjaliści od walki ze szkodnikami twierdzą, że najpierw należy zająć się otoczeniem, potem wnętrzem domu, a w końcu (co jednak nie mniej ważne) psem oraz innymi zwierzętami domowymi. Istnieją różne organiczne, pozbawione chemii, niedrogie sposoby na zabezpieczenie domu przed pchłami. Miejscowy specjalista od walki ze szkodnikami powinien ci coś doradzić.

A co na to weterynarz?

Pchły należą do najbardziej powszechnych i uciążliwych pasożytów atakujących psy. Uwielbiają ciepłe środowisko, które zapewnia im skóra i sierść psa. Jeśli dostarczy się im pożywienia, pozwalając na gryzienie psa i żywienie się jego krwią, mogą żyć ponad 90 dni. Następnie składają w sierści psa jaja, które mogą spaść na twój dywan, wykluć się, i w taki sposób sytuacja będzie się powtarzać. Odpowiedni środek zapobiegający pchłom potrafi gwałtownie przerwać ten proces. Twój weterynarz powinien wiedzieć, co będzie właściwe dla ciebie i twojego psa.

Co mówiła pani pogodynka?

 W zależności od wybranego przez ciebie środka przeciw pchłom, potrzeba będzie przynajmniej paru suchych dni po spryskaniu, aby środek mógł zadziałać. (Oznacza to także niekąpanie psa przez kilka dni).

Odkurzacz porządnie wyczyszczony = pies zadowolony!

Larwy pcheł mogą w zagnieździć się w dywanach oraz meblach. Pamiętaj, by często i dokładnie czyścić odkurzacz mydłem, które zabije resztę larw, zanim się wyklują.

Kąpiel raz na jakiś czas nie zaszkodzi

Jeśli zabierasz psa na wycieczkę, czy inny wypad na łono natury, zwłaszcza w otwarty teren (las, łąka), pamiętaj, aby wykąpać psa w szamponie przeciw pchłom, zanim wpuścisz go do domu.

A może wizyta u fryzjera?

Trudniej szukać pcheł u ras o długiej sierści. Podczas cieplejszych miesięcy w roku, kiedy grasują pchły, zastanów się, czy nie warto dokładnie zająć się sierścią psa. Wielu właścicieli decyduje się na ostrzyżenie psa na najcieplejsze dni w roku. Inni wybierają jeden z wielu dostępnych sposobów na przerzedzenie psiej sierści, aby ułatwić sobie czesanie psa i sprawdzanie, czy nie ma pcheł. Zapytaj psiego fryzjera albo weterynarza, jakie są dostępne możliwości.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *