Jak uszczęśliwić psa - Cesar Milan

CZY WIESZ, ŻE AGRESJA PSA MA SWOJE PODSTAWY?

DLACZEGO?

Agresja u psów może być spowodowana uczuciem frustracji lub chęcią dominowania. Frustracja wynika z braku ćwiczeń, natomiast pragnienie dominacji powodowane jest brakiem spokojnego i asertywnego przywództwa.

JAK PRACOWAĆ?

Pracę z psami, które wykazują agresywną postawę, zaczynam od pracy z ich właścicielami. Wyjaśniam im, jak zająć pozycję przywódcy stada i zrozumieć, że ich pies to przede wszystkim zwierzę. To kluczowy element resocjalizacji twojego psa: zmiana twojego zachowania. Jeśli wrócisz do dawnych zachowań, to samo uczyni twój pies.

U wielu psów źródłem problemu jest brak właściwych ćwiczeń. Aktywność fizyczna pozwala psom pozbyć się nadmiaru energii i pomaga utrzymać zdrowy stan umysłu. To bardzo ważne, aby przemówić do umysłu psa. Jednak najpierw trzeba pozbyć się zbytku energii z ciała.

A MOŻE DO SPECJALISTY?

Jeśli jesteś właścicielem agresywnego psa, namawiam cię do poszukania zawodowego tresera, który będzie pracował z tobą i twoim psem. W większości przypadków można zresocjalizować psa, choć potrzeba na to czasu i poświęcenia. Tyle jesteśmy jednak winni naszym psom.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *