Jak uszczęśliwić psa - Cesar Milan

Porady w jaki sposób ustalić rolę przywódcy

Jedną z najważniejszych rzeczy, które powinny stworzyć silną więź i zrównoważone stosunki z nowym psem, jest bycie liderem od pierwszego dnia. Zaznajomienie się nowego psa ze stadem wymaga czasu, cierpliwości i akceptacji. Ustanowienie zasad i konsekwentne trzymanie się ich jest tym, co tworzy jeszcze silniejszą relację z psem, co wpływa na więź i jej zażyłość.
Oto kilka ważnych punktów, jakie musisz zapamiętać pełniąc rolę przywódcy stada dla nowego psa lub szczeniaka.

Stwórz harmonogram, który zawiera codzienny 30-45-minutowy energiczny spacer w godzinach porannych. Jest to niezwykle ważne dla fizycznego i psychicznego zdrowia Twojego psa.

Codziennie poświęć trochę czasu na własne ćwiczenia mentalne, poprzez konsekwentne stosowanie ustalonych zasad zachowania, granic i ograniczeń. Kiedy te potrzeby będą spełnione, miłość jaką obdarujesz swojego psa będzie skojarzona z nagrodą.

Zaangażuj całą rodzinę w proces wprowadzenia nowego psa do waszego domu. Obowiązki omówcie jeszcze przed przywiezieniem szczeniaka.

Dowiedz się więcej o różnych rasach i znajdź taką, która najlepiej pasuje do Twojego stylu życia. Na przykład, bardziej aktywne rasy jak psy do polowań i pasterskie, potrzebują więcej ćwiczeń, aby były spełnione fizycznie i psychicznie. Należy jednak pamiętać, że rasa nie determinuje wszystkiego. Oszacuj indywidualną energię danego psa przed zabraniem go do domu.

Gdy wychodzicie z domu, zawsze wychodź jako pierwszy – przed psem. Pokażesz w ten sposób nowemu psu kto pełni rolę lidera.
Podczas spaceru upewnij się, że pies nie idzie przed Tobą, ciągnąc Cię. Trzymaj psa u swojego boku lub za Tobą. To również pokaże psu, że to Ty jesteś osobnikiem alfa.

Daj psu jakieś zadanie (na przykład, wydaj komendę „siad”) przed nakarmieniem, podaniem wody, zabawki czy przed czułościami. W ten sposób pies nauczy się zasługiwać na odpowiednie traktowanie.

Nowy pies dostosuje się najlepiej, jeśli jego nowa rodzina nauczy się lekcji bycia przywódcą stada zanim pies znajdzie się w domu.

Pamiętaj, że psy, aby czuć się kochane nie pragną niesamowitego przyjęcia ani kolorowego posłania; potrzebują, abyś stał się stałym przywódcą stada, który okaże im uczucia w sposób dla nich zrozumiały.

4 komentarze do “Porady w jaki sposób ustalić rolę przywódcy”
  1. IWONA 21 stycznia 2012
  2. Kasiula_xD 6 lutego 2012
  3. idefix 16 czerwca 2012
  4. Vivienne 29 września 2012

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *