Jak uszczęśliwić psa - Cesar Milan

Jak ćwiczyć z psem w domu?

Jak wiadomo psy potrzebują codziennych ćwiczeń, a takie kwestie jak zbyt ciepłe lub zbyt zimne czy nawet zbyt krótkie dni, nie powinny być wymówką od codziennych ćwiczeń. Oto kilka wskazówek, w jaki sposób pracować z psem w pomieszczeniach.

1.      Ganiaj swojego psa po schodach w górę i w dół

Wykorzystanie schodów to świetny sposób na wymęczenie psa. Podczas biegania po schodach pracują różnie mięśnie, a na dodatek inne niż podczas zwykłego spaceru, ponadto schody to dodatkowy stopień trudności w porównaniu do regularnego spaceru. To ćwiczenie w ogóle nie jest trudne, po prostu stań u szczytu schodów, rzuć zabawkę psa w dół, gdy twój pupil ją schwyci, zawołaj go po imieniu, aby przybiegł do cienie z zabawką. Po kilku takich rundach pies na pewno będzie zdyszany.

2.      Wskaźnik laserowy

Zdobądź najprostszy wskaźnik laserowy, który podczas zabawy z psem skieruj na podłogę. Świeć nim w różnych kierunkach, w tę i we w tę, i obserwuj, jak pies gania za światełkiem. Uważaj jednak, aby nie świecić psy w oczy, ponieważ może to spowodować uszkodzenie siatkówki oka.

3.      Ustaw tor przeszkód

Do ustawienia toru możesz użyć tego, co masz w domu, nie musisz kupować specjalnych sprzętów. Na przykład tunel możesz zrobić z kartonu. Możesz użyć koła hula hop albo porozkładać poduszki. Prowadź psa przez różne przeszkody. Ta zabawa będzie dla twojego pupila zarówno wyzwaniem fizycznym, jak i psychicznym.

4.      Użyj przysmaków

Ukryj w całym domu ulubione smakołyki twojego czworonoga, pod stołem, za drzwiami, pod dywanem. Twój pies zajęty tropieniem przysmaków będzie ciągle w ruchu. Możesz także spróbować schować smakołyk w zabawce, próbując dostać się do przysmaku, pies także będzie w ruchu.

5.      Zabierz psa na bieżnię

Bieżnia to świetny sposób, na zapewnienia sporej dawki ruchu twojemu pupilowi. Bieżnia powinna być ustawiona na najmniejszą prędkość. Możesz przytrzymywać psa na smyczy, ale nigdy nie przywiązuj go do bieżni. Stojąc przy nim, co jakiś czas nagradzaj go smakołykiem, aby czuł się bardziej komfortowo. Gdy pies będzie dobrze czuł się na bieżni, stopniowo możesz zwiększać prędkość, aby trening był bardziej męczący.

6.      Przeciąganie liny

To dobra zabawa, ale decydując się na nią, musisz być świadomy zagrożeń. Przeciąganie liny, może wywoływać u psa naturę drapieżnika, a tym samym agresję. Dlatego, jeśli nie masz zaufania do psa, nie rozpoczynaj tej zabawy. Musisz mieć kontrolę nas siłą instynktem swojego psa, zanim rozpoczniesz z nim taką „walkę”.

Jedna odpowiedź do “Jak ćwiczyć z psem w domu?”
  1. Paweł 26 marca 2013

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *