Jak uszczęśliwić psa - Cesar Milan

5 najlepszych filmów o psach

Na przestrzeni lat powstało wiele filmów, w których główną rolę odgrywały psy. Niektóre z nich szczególnie zapadają w pamięć, poruszają serce i wzbudzają wiele emocji. Poniżej znajdziecie nasze – bardzo subiektywne – zestawienie najlepszych/najciekawszych/najbardziej poruszających filmów (również animowanych) z psim bohaterem.

  1. Mój przyjaciel Hachiko

Nie da się nie płakać podczas oglądania (podobno co wrażliwsi zalewali się łzami przez ponad połowę półtoragodzinnego filmu). Fabuła oparta została na prawdziwych wydarzeniach rozgrywających się w Japonii na początku XX wieku. Historia Hachiko dowodzi tego, co już i tak doskonale wiemy – psy nazywamy najlepszymi przyjaciółmi nie bez powodu. Obok tej prostej opowieści o wielkiej miłości nie można przejść obojętnie.

  1. Biały kieł

Ekranizacja słynnej powieści Jacka Londona. Na Alasce trwa gorączka złota. Młody poszukiwacz złota, Jack, zjawia się w Klondike aby zająć się odziedziczonym po zmarłym ojcu kawałkiem złotonośnej działki. Po drodze spotyka Białego Kła – niezwykłego mieszańca wilka z psem.

  1. 101 dalma101 dalmatyńczyków

Najpierw była wersja animowana – kolejne ze świetnych dzieł Disneya! – później pojawiła się filmowa adaptacja. Przygody wesołej gromadki czarno-białych psów do dziś wywołują uśmiech, a demoniczna Cruella De Mon, mimo upływu lat, wzbudza taki sam strach.

  1. Wszystkie psy idą do nieba

Pies Charlie nie prowadził zbyt dobrego życia. Po śmierci trafia do nieba tylko dlatego, że wszystkie psy tam idą. Charlie kradnie swój zegar życia i wraca na ziemię, aby zemścić się na tym, który przyczynił się do jego śmierci. W realizacji planu pomagają mu osierocona dziewczynka i nieci ciamajdowaty przyjaciel Itchy.

  1. Zakochany kundel

Film powstał w latach 50 (znów ten Disney!). Historia o bezpańskim Trampie i suczce rasy cocker spaniel, Lady. On nie ma domu, błąka się po ulicach i wodzi za nos hycla. Ona jest dobrze ułożoną, wypieszczoną maskotką rodziny. Tak wiele ich dzieli, ale miłość nie zna granic. Sceny z kolacjami na tyłach restauracji kojarzy chyba każdy J

 

Jakie filmy z psem w roli głównej wspominacie z sentymentem?

2 komentarze do “5 najlepszych filmów o psach”
  1. nostalgia.pl 8 lipca 2014
  2. Magda 10 sierpnia 2014

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *