Jak uszczęśliwić psa - Cesar Milan

Gubienie sierści i ślinienie

sekret grzecznego psaJeśli nie chcesz mieć obślinionych dywanów, mebli czy ubrań, to lepiej po­myśl o wyborze takiej rasy, która nie ma skłonności do ślinotoku. Jeśli jednak wybierzesz jedną z tych ras – pomimo ślinienia się –i okażesz psu miłość, to możesz być pewny, że twój pies odpowie tym samym, a nawet ze zdwojoną siłą.

Z linieniem sprawy wyglądają inaczej, ponieważ prawie wszyst­kie psy linieją, lecz nie wszystkie tak samo. Na przykład takie rasy, jak akity amerykańskie, labradory retrievery, golden retrievery czy owczarki, np. szetlandzkie, linieją dwa razy w roku.

Zazwyczaj sierść u psów o miękkim włosie jest o wiele łatwiej posprzątać niż u psów z włosem krótkim i twar­dym, który ciężko usunąć np. z dywanów. Nie da się sprawić, żeby twój pies nie gubił sierści, ale można ograniczyć jej ilość w domu. Wystarczy, że będziesz minimum raz na dwa tygodnie szczotkować psa, a w okresach intensywnego linienia odpowiednio częściej. Rasy długowłose wymagają nierzadko codziennego czesania.

Jeśli jesteś posiadaczem nagiego psa, czyli psa, który nie posiada sierści, wówczas zamiast szczotkowania pielęgnuj nagą skórę psa. Latem chro­ń ją przed słońcem, smaruj kremami przeciw oparzeniom z fil­trem, a zimą zakładaj psu ciepłe ubranie.

Pies w dom to obowiązek sprzątania w dom 🙂 Oby wszyscy za miłość musieli tylko tyle płacić 🙂

Źródło: SEKRET GRZECZNEGO PSA, Marcin Konefał

sekret grzecznego psa

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *