Jak uszczęśliwić psa - Cesar Milan

Alergie pokarmowe u psa

zaklinacz psówTak, to prawda, pies również, jak człowiek, może być uczulony na niektóre składniki pokarmowe. Najczęściej bywają to białka mleka krowiego, białka mięsne (wołowina, baranina, wieprzowina, ryby), białka z podrobów jak i również białka roślinne (owies, ziemniaki, kukurydza, pszenica). Poniżej znajdziesz kilka objawów, które ułatwią ci rozpoznanie alergii u twojego czworonożnego przyjaciela:

Swędząca egzema – najczęściej pojawia się na głowie i szyi.

Zapalenie i obrzmienie powiek.

Symetryczne wypadanie sierści – objaw występujący na całym ciele.

Biegunka.

            W razie zaobserwowania podobnych objawów u twojego pupila koniecznie zwróć uwagę na składniki pokarmowe, które wrzucasz mu do miski. Kolejnym ważnym krokiem jest eliminacja tych, które wywołują alergię u psa. Jak rozpoznać, że to właśnie dany produkt wywołuje którykolwiek z objawów uczuleniowych? Otóż, już po dwóch, trzech dniach zauważysz znaczną poprawę w wyglądzie czworonoga. Zmiany znikną zupełnie po około trzech tygodniach. A jak najłatwiej znaleźć pokarm, który uczula? Zrób sobie listę wszystkich składników, jakie podajesz psu. Następnie podawaj mu tylko taką żywność, której nie ma na twoim zestawieniu. Kiedy objawy alergii zaczną ustępować, powili możesz dodawać do pokarmów po jednym składniku z listy plus składnik, który jest spoza niej. Przy tym uważnie obserwuj pupila. Jeśli tylko zauważysz, że przy jakimś produkcie alergia ponownie występuje, usuń go na stałe z listy żywieniowej.

W ten bardzo prosty sposób możesz sprawić, że spożywane przez psa posiłki będą nie tylko smaczne ale i w pełni zdrowe. Warto też pamiętać, że alergia jest uciążliwa nie tylko dla człowieka, przy czym czworonóg nie ma szans na zażycie tabletki w chwili nasilenia jej objawów lub świadomej rezygnacji z pokarmu, który uczula. Dlatego tak ważne jest, byś to ty, jako właściciel, dostatecznie szybko rozpoznał jej symptomy i zaczął im przeciwdziałać.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *