Jak uszczęśliwić psa - Cesar Milan

Co robisz nie tak?

O tym, jak wspaniałym zwierzęciem jest pies, przekonał się niejeden właściciel. Mówi się, że są to najlepsi przyjaciele ludzi. Zawsze wierni i gotowi by stanąć w naszej obronie. Pies doskonale wyczuwa emocje, potrafi pocieszyć w trudnych chwilach a sama jego obecność sprawia, że nasze samopoczucie staje się lepsze. Jednak, kiedy decydujesz się na posiadanie psa, musisz pamiętać o jednej, najważniejszej kwestii. Pies, bez względu na łączącą was bliskość, ciągle pozostaje zwierzęciem. I nie Co robisz nie tak?jest istotne, czy pozwalasz spać mu we własnym łóżku, czy raczej widzisz w nim stróża posesji, który nocuje w budzie.

Najczęstszym błędem popełnianym przez właścicieli tych uroczych czworonogów jest fakt, iż utożsamiają je z człowiekiem. Zdarza się, że na psa w domu decydują się osoby po przykrych przejściach lub po prostu osoby samotne. Trzeba pamiętać, że w takiej sytuacji pies nigdy nie zastąpi ci kontaktu z człowiekiem. Natomiast, jeśli posiadasz wesołą rodzinkę, nie należy traktować psa na równi z jej członkami.

Jako właściciel musisz być świadomy, że pupil nigdy nie odnajdzie się w roli, przypisanej człowiekowi. Nie próbuj więc podchodzić do niego jak do dziecka, partnera czy rodzica.  Pamięta, że czworonóg nigdy ci ich nie zastąpi i kiedy zaczniesz zrzucać na niego którąkolwiek z tych ról, zaczynasz wymagać od niego czegoś niemożliwego. W ten sposób nigdy nie wychowasz posłusznego psa, który będzie znał swoje miejsce w stadzie.

Tak, w stadzie. To ważne abyś o tym pamiętał. Pies jest zwierzęciem stadnym i potrzebuje silnego przywódcy, który jasno pokaże mu, co może a czego nie. Dlatego jeśli wydaje ci się, że twój przyjaciel jest oporny na jakąkolwiek naukę lub nie wykazuje chęci współpracy, najpierw przyjrzyj się sobie. Czy aby na pewno nie wymagasz od psa zachowań przypisanych człowiekowi?

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *