Jak uszczęśliwić psa - Cesar Milan

Potrzeby rasowe – psy sportowe

Kiedy decydujesz się na psa w domu, musisz mieć świadomość, że w zależności od rasy każdy czworonóg potrzebować będzie różnej aktywności fizycznej. Do grupy psów „sportowych” z pewnością można zaliczyć wszelkie rasy, które idealnie spisują się podczas polowań, jako tropiciele lub wypłaszacze zwierzyny.
Warto pamiętać jednak, że w miocie każdej rasy mogą zdarzyć się jednostki bardziej spokojne, które niekoniecznie będą przejawiały chęć wzmożonej aktywności fizycznej. Jednakowoż, potrzeby przejawiane przez psy „sportowe” można zaspokoić na wiele różnorodnych sposobów. Oto kilka z nich:
Spacery – zadbaj o to, by pupil na świeżym powietrzu spędzał czas aktywnie. Spacer nie powinien być jedynie czasem zaspokajania potrzeb fizjologicznych. Zabierz ze sobą ulubioną zabawkę psa i przeznacz co najmniej godzinę, dwa razy dziennie, na zabawę z czworonożnym przyjacielem, podczas której wybiega się do woli.
Rozładowanie energii – chodzi o to, że psy z ras, które uznawane są za bardziej energiczne i żywiołowe często potrzebują po prostu bodźca, który pomoże im uporać się z chęcią ciągłej zabawy i biegania. W tym celu możesz postawić na bardziej wymagającą aktywność fizyczną z pupilem. Zabierz go, jako towarzysza do jazdy rowerem, na rolkach lub na deskorolce.
Nauka – psy „sportowe” chętniej uczestniczą w ćwiczeniach, których przydatność mają zapisaną w genach. W zależności od rasy podejmij naukę aportowania, szukania zaginionego obiektu lub pływania i przenoszenia rzeczy.
Pamiętaj, aby wyboru psa nie pozostawiać szczęśliwemu trafowi. Powinieneś zwrócić szczególną uwagę na czas, jaki możesz poświęcić pupilowi i otoczenie, w którym przyjdzie mu żyć. Każda rasa ma do zaoferowania inny temperament i inne usposobienie, więc postaraj się wybrać takiego czworonoga, którego potrzeby będziesz w stanie zaspokoić.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *