Jak uszczęśliwić psa - Cesar Milan

UŚPIĆ PSA – NA TO NIGDY NIE BĘDZIESZ GOTOWY. KIERUJ SIĘ JEGO DOBREM

To temat nieprzyjemny, ale biorąc pod opiekę psa, należy liczyć się z tym, że pożegnanie się z nim w którymś momencie będzie nieuniknione. Nie myślimy o tym, a chwilę rozstania odsuwamy w myślach jak najdalej, co jest naturalne. Niestety, choć mamy tendencję do przekładania w umyśle wizji eutanazji, czasami musimy podjąć trudną decyzję, która pomoże ukrócić cierpienie naszego pupila.

EUTANAZJA – SZCZEGÓŁY

Bardzo istotna informacja – ten zabieg jest bezbolesny. Dawka środka uspokajającego zaaplikowana przez weterynarza powoduje, że pies zapada w sen. Gdy zwierzę jest nieświadome, dostaje kolejną dawkę leku i umiera po kilku minutach bez cierpienia i w spokoju. Choć brzmi to okrutnie i strasznie, jest to humanitarny gest ze strony człowieka, jeśli stosowany jest wyłącznie ze wskazania weterynarza.

UŚPIĆ PSA – KIEDY?

Oczywiście powinniśmy psiaka leczyć i przedłużać jego szczęśliwy żywot, jak tylko możemy. Jednak kiedy musi mierzyć się on z przeraźliwym cierpieniem, musimy podjąć jedną z najtrudniejszych decyzji naszego życia. Kiedy?

– Pies nie może się poruszać;

– Pies odmawia przyjmowania pokarmów i wody;

– Pies nie jest w stanie kontrolować swoich czynności fizjologicznych.

Jeśli kochamy naszego czworonoga i dostrzegamy jego męczarnię, uśpienie go to gest naszej dobroci. Pozwalając mu żyć, poprawiamy sobie humor, a nasz pupil dalej cierpi. Uśpienie go to nie wyrok, a wybawienie.

PAMIĘTAJ! ŻADEN UCZCIWY WETERYNARZ NIE ZGODZI SIĘ NA UŚPIENIE PSA, JEŚLI NIE MA TO POWODU.

W Polsce lekarz poda śmiertelną dawkę leku tylko i wyłącznie wtedy, kiedy uzna to za konieczne.

Kochajmy nasze pieski, korzystajmy ze wspólnych chwil, a kiedy nadejdzie ten tragiczny moment pozwólmy im odejść z godnością i w spokoju.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *