Jak uszczęśliwić psa - Cesar Milan

ZAKOCHANY KUNDEL TO NIE MIT :-) PSY CZUJĄ!

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że psy są zdolne do odczuwania. Wykazują odruchy euforycznej radości, kiedy czują się spełnione. Widać bijący z nich smutek, kiedy członek z ich najbliższego grona umiera. Są przepełnione miłością do swojej rodziny – osobistego, domowego stada.

Jednakże, musisz mieć na uwadze, że psie emocje są zupełnie różne od ludzkich. Uczucia psów nie są wywoływane skomplikowanym ciągiem myślowym. Zwierzęta nie miewają ukrytych motywów czy wahań nastrojów wywołanych głębokimi refleksami. Ich emocje są czyste i bezwarunkowo szczere. Twój pies nigdy cię nie zwodzi, komunikując swoją miłość.

Im bardziej efektywnie spełniasz potrzeby swojego pupila, tym więź między wami staje się głębsza. Nie ma nic przyjemniejszego niż powrót do domu po ciężkim dniu ze świadomością, że twój „Reksio” będzie tam, aby cię wesprzeć. Nie ocenia cię. Nie kwestionuje twoich decyzji. Po prostu kocha!

Musisz jednak pamiętać – to, co czujemy zdecydowanie wpływa na samopoczucie naszego psiaka. Jeśli jesteś niezadowolony po męczącym dniu pracy, twój pies nie zrozumie powodu, ale odczyta twoją energię i język ciała. Zinterpretuje to jako niezrównoważoną postawę, więc jeśli to ty jesteś liderem w tym związku, może to być zagrożeniem. Pamiętaj, że przy psie musisz być opanowany.

Psy dają nam tak wiele, a proszą o naprawdę mało. Jeśli zapewnisz im odpowiednią dawkę ćwiczeń, dyscypliny oraz uczucia, wówczas w pełni zrozumiesz znaczenie wyrażenia: „pies to najlepszy przyjaciel człowieka”.010

 

                                                                                              Cesar Millan

Jedna odpowiedź do “ZAKOCHANY KUNDEL TO NIE MIT :-) PSY CZUJĄ!”
  1. Danuta 2 grudnia 2016

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *