Jak uszczęśliwić psa - Cesar Milan

KRÓL SZCZEKANIA – WZÓR DO NAŚLADOWANIA – DLACZEGO POWINIENEŚ BYĆ JAK TWÓJ PIES?

Badania wykazały, że posiadanie psa może poprawić zdrowie, ale nie wszyscy wiedzą, że jest to też kluczem do mentalnego i psychicznego szczęścia. Wystarczy… podążać jego śladem, czyli BYĆ JAK PIES! Zapytasz więc, co mam robić Zaklinaczu? Spieszę z wyjaśnieniami!

  1. BĄDŹ LOJALNY

Psy są wierne, można na nich polegać, a  ich miłość jest bezwarunkowa.

  1. RZUĆ NA LUDZI W OTOCZENIU NOWE SPOJRZENIE

Kiedy wracasz z pracy, kto cieszy się jak szalony? Nie ma nic milszego niż radosne przywitanie przez psa. Staraj się cieszyć z widoku ludzi w twoim otoczeniu i ich doceniać. Jasne, nie musisz na nich skakać z nadmierną ekscytacją i machać tylną częścią ciała. Wystarczy szeroki uśmiech i stwierdzenie, że „miło ich widzieć”.

  1. ZAPOMINAJ I PRZEBACZAJ

Czy kiedykolwiek przez przypadek nadepnąłeś na ogon psa i usłyszałeś ten rozdzierający pisk? Zauważ, że minutę później są już zadowolone, wesołe i gotowe do zabawy. Psy nie chowają urazy, bo żyją chwilą. Naucz się tego od nich, bo obrażanie to głupia i dziecinna zagrywka, która tylko utrudnia życie. Wybaczaj, zapominaj i ruszaj naprzód ze swoim życiem.

  1. ŻYJ PEŁNIĄ ŻYCIA

Zobacz jak pies przeżywa świat. Każdy zapach to wspaniała nowość, każda osoba jest wyjątkowa, każdy kęs jedzenia jest doceniany. Ciesz się z małych rzeczy, nie przejmuj się drobnostkami i doceniaj każdy fajny moment.

  1. BĄDŹ AKTYWNY

Widziałeś jak psiak szaleje na zewnątrz? Bieganie to dla niego rozkosz. Widać euforię bijącą z jego pyszczka. A my? Najchętniej leniwie zalegalibyśmy na kanapie. To niezdrowe! Ruszaj się wraz z pupilem!

  1. PAMIĘTAJ O PRZERWIE

Kiedy pies jest zmęczony nie patrzy czy “wypada”, tylko udaje się na drzemkę. Badania wykazały, że drzemka trwająca do pół godziny regeneruje organizm, buduje naszą kreatywność i wzmaga czujność. Jeśli masz możliwość poświęć 15 minut dziennie na krótką przerwę.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *