Jak uszczęśliwić psa - Cesar Milan

CRUFTS – NAJWIĘKSZA PSIA IMPREZA

CRUFTS – NAJWIĘKSZA PSIA IMPREZA

JUŻ WKRÓTCE!

Od 9 do 12 marca 2017 w Birminghan odbędzie się najwspanialsza impreza dla każdego psa! I dla jego właściciela też :-).

Najbardziej prestiżowa wystawa psów na świecie

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?

Historia sięga XIX w. W 1886 roku Karol Cruft (syn jubilera, pracownik firmy produkującej herbatniki dla psów) zorganizował Pierwszy Wielki Pokaz Teriera. Pięć lat później w w Islington odbyła się pierwsza wystawa z „Crufts” w nazwie – Cruft”s Greatest Dog Show. Wzięło w niej udział ok. 2 tys. psów – po raz pierwszy reprezentujących różne rasy.

Impreza szybko zyskiwała na popularności. Pod koniec XIX w. wystawiano na niej już ok. 3 tys. psów  – nie tylko z Wysp, lecz także z kontynentalnej Europy. W 1936 r. pokazało się ponad 10 tys. czworonogów 80 ras. Po śmierci Karola Crufta (1938) przez kilka lat organizacją imprezy zajmowała się jego żona, która husky jednak sprzedała swoje brytyjskiemu Kennel Clubowi.

Od 1948 r. wystawa odbywała się w Londynie na terenie Olympii. W 1979 r. ze względu na stale rosnącą liczbę psów i odwiedzających przeniesiono ją do centrum wystawowego Earls Court i wydłużono do trzech (1982), a później czterech dni (1987). Od 1991 r. impreza odbywa się w National Exhibition Centre w Birmingham.

JAK TO WYGLĄDA?

Bilety kosztują aż 18 funtów! Jednak fani psów uważają, że zobaczenie prezentacji pięknych czworonogów jest warte każdego centa!

Będzie wystawione ponad 22 tysiące psów! Ale szał! 🙂 Szkoda, że inne niż wystawowe pieski nie mogą wbić się na imprezę. Ale byłoby wyszczekanie! Myślę, że i tak będzie to nie lada wydarzenie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *