Jak uszczęśliwić psa - Cesar Milan

Jak prawidłowo ćwiczyć spacerowanie?

Jako właściciel psa z pewnością wiesz, że nauka prawidłowego spacerowania to trudna i mozolna praca. Wszystko jednak jest możliwe, należy tylko odpowiednio się do tego przygotować. Dlatego właśnie zebraliśmy dla ciebie, w jednym miejscu, wskazówki, które z pewnością pomogą ci zapanować na twoim pupilem.
Obroża – jest zdecydowanie lepsza podczas ćwiczeń od szelek. Ułatwia ona kontrolowanie psa. Dodatkowo najlepiej, by była ona założona wysoko. To również sprawi, że łatwiej będzie ci zapanować nad pupilem a dodatkowo zmusi psa, do trzymania głowy wysoko. To z kolei da mu poczucie bezpieczeństwa i pewności w twojej obecności. 2184936-spacer-z-psem-643-482
Czas – trenować należy w czasie wolnym od innych zajęć. Aby odpowiednio skorygować błędy twojego psa musisz poświęcić w ciągu dnia kilkadziesiąt minut tylko i wyłącznie na te ćwiczenia. Aby efekty ćwiczeń były lepsze, przed treningiem pozwól pupilowi wybiegać się i wypróżnić. Ułatwi mu to późniejsze skupienie się. Naukę prawidłowego chodzenia na smyczy najlepiej zacząć, kiedy pies jest jeszcze szczeniakiem. Ale bez obaw! Nawet starszy pies, pojmie, narzucone mu reguły. Jedyne, czego będzie potrzebował, to odrobina więcej czasu by oduczyć się starych nawyków.
Miejsce – najlepszym miejscem do ćwiczeń będzie te, które twój pies doskonale zna i, w którym nie natrafi na zbyt dużą ilość rozpraszających go bodźców. Kiedy już pupil załapie, o co chodzi w sztuce spokojnego chodzenia na smyczy, możesz pójść o krok dalej i przenieść trening w nowe miejsce. Stopniowo zwiększaj natężenie czynników rozpraszających.
Tych kilka wskazówek z pewnością ułatwi ci trenowanie z psem. Pamiętaj, że w momencie, kiedy zaczniesz spacerować z pupilem w miejscach mniej mu znanych i zawierających więcej rzeczy, które mogą go rozproszyć, musisz działać jako pierwszy. Zanim twój czworonożny przyjaciel zainteresuje się i podekscytuje jakimś obiektem, skup jego uwagę na sobie. W tej sytuacji pomocne będą psie smakołyki lub stanowcze skorygowanie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *