Jak uszczęśliwić psa - Cesar Milan

Wszyscy razem

Często piszemy tu o właściwym trenowaniu psa. Podkreślamy, jak ważne jest, byś stał się jego przewodnikiem stada, w którym zwierzak poczuje się pewnie i bez zarzutu wykona każde twoje polecenie. Trzeba jednak pamiętać, że do ćwiczeń powinni przyłączyć się wszyscy członkowie rodziny, ponieważ to właśnie razem tworzycie stado, w którym wasz czworonożny przyjaciel funkcjonuje, na co dzień. Jeśli tylko jedna osoba będzie dbała, by korygować złe nawyki psa to cała nauka na nic się zda i nie przyniesie rezultatów. Jak włączyć całą rodzinę we wspólne trenowanie z pupilem?
Jeśli na przykład pies wykazuje jakąś szczególną niechęć do spacerowania na smyczy z danym członkiem rodziny to właśnie ta osoba powinna jak najczęściej z nim wychodzić na dwór. Oczywiście zachowując przy tym wszelkie zasady poprawnego spaceru, gdzie pies nie powinien ciągnąć oraz stosując metodę nagradzania za poprawne zachowanie się czworonoga.

A02JAA Man walking dog
Wspólne spacery to również świetne rozwiązanie dla całej rodziny. Trzeba tu jednak pamiętać o kilku prostych zasadach. Jeśli wybieracie się całą grupą z pupilem do parku to psa powinna prowadzić osoba, która przypięła mu smycz. Jej zadaniem jest również korygowanie złych nawyków czworonoga i nagradzanie go. To ważne! Spacer nie powinien przebiegać w warunkach, gdzie każdy z osobna próbuje wymusić coś na zwierzaku. Oczywiście za każdym razem, podczas takich wspólnych spacerów, osoby, które prowadzą psa powinny się zmieniać. W ten sposób pupil zrozumie, że każdy z was jest tak samo ważny. Poza tym rodzinne wyjścia bardzo uszczęśliwią twojego czworonożnego przyjaciela, ponieważ spędzi on czas ze wszystkimi członkami.
Kiedy pies zachowuje się odpowiednio warto spuścić go ze smyczy, by mógł w pełni cieszyć się zabawą na świeżym powietrzu.
Pamiętaj, że odpowiedzialna decyzja o przyjęciu psa do rodziny nie należała z pewnością tylko do jednej osoby. Dlatego też tak ważne jest by każdy z was zaangażował się we wspólne wychowywanie szczęśliwego pupila.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *